Історія

150 років традицій та розвитку

Компанія Imperial Tobacco була заснована в 1901 році у Великобританії, але історія українського підприємства - Київської тютюнової фабрики - почалася кількома десятиліттями раніше.

1861 - виходець з родини торгівців тютюном Саломон Коген відкриває в Києві невелике підприємство для вироблення турецького тютюну й сигар, яке стало попередником Київської тютюнової фабрики.

1871 - підприємство стає найбільшим серед 13-ти інших тютюнових фабрик Києва, істотно поповнюючи міську казну.

1887 - продовжуючи розвиток виробництва, фабрика стає одним з найбільших постачальників тютюнових виробів у південно-західній частині Російської імперії.

1913 - початок виробництва цигарок, інноваційного на той час продукту, з появою якого почала формуватися нова культура тютюнопаління.

1940 - налагоджено виробництво махорки, а обсяги випуску цигарок досягають 15 млн. штук на добу.

1943 - відновлення виробництва після визволення Києва від фашистських загарбників, незабаром після чого фабрика вийшла на довоєнну потужність, хоча їй і не вистачало обладнання, слюсарів, інженерів і сировини.

1947 - зійшли з конвеєра перші в Радянському Союзі сигарети «Прима», що стали легендарною маркою на довгі роки.


1965 - освоєно виробництво сигарет з фільтром.

1992 - з початком незалежності України Київська тютюнова фабрика однією з перших серед українських підприємств була приватизована.

1993-1994 - організовано спільне підприємство з німецькою тютюновою компанією «Рееємтсма». Почалася модернізація виробництва, впровадження нових технологій і підходів, активне навчання фахівців, виведення на український ринок міжнародних брендів і розвиток українських марок.

1996 - початок будівництва нового виробничого майданчика фабрики на околиці Києва з метою створення сучасної технологічної виробничої бази.

1998 - урочисте відкриття нової київської фабрики, в яку було інвестовано 110 мільйонів німецьких марок.

1998 - запуск «Прима Люкс», першої вітчизняної альтернативи міжнародним сигаретним брендам.

2002 - фабрика стає частиною міжнародної компанії Imperial Tobacco Group, що дало новий поштовх для розвитку підприємства.