Історії успіху /
Історії успіху - Леся Торяник

Леся Торяник, менеджер з прогнозування та аналізу збуту, головний офіс Imperial Tobacco (м. Бристоль, Великобританія)  

Леся, понад рік ти вже працюєш у головному офісі Imperial Tobacco, пригадай будь-ласка, як ти отримала пропозицію переїхати у місто Бристоль.

Насправді моєму переїзду здебільшого сприяла участь у міжнародному проекту, який два роки тому проходив у Групі. Він полягав у розробці рекомендацій з планування збуту для ключових ринків. 

Україна була обрана пілотним ринком завдяки високим обсягам продажу. В рамках проекту я допомагала у розробці процесу планування збуту таким ринкам Imperial Tobacco, як Іспанія, Великобританія , Німеччина, Австралія,а також країнам Східної Європи. Таким чином, я познайомилась з колегами зі штаб-квартири, і коли згодом з’явилась нагода, вони запропонували мені  взяти участь у конкурсі на посаду менеджера з планування. Конкурс  я виграла  у червні 2013 року переїхала у місто Бристоль.

Напевно, в тебе не було  вагань щодо пропозиції? 

Насправді, були, більше того, дуже сильні вагання. На першій співбесіді я поставили стільки запитань, що часом було враження, що це не тільки  я проходжу співбесіду, а й мій потенційний керівник. Я довго вагалась і зважувала всі «за» та «проти», адже для наших колег з головного офісу моє призначення - це ніщо інше, ніж просто запросити нову людину на роботу, а для мене змінити все – роботу, колектив, місто, країну, спосіб життя, тощо. 

Розкажи про роботу, якою ти зараз займаєшся?

Я відповідаю за точність прогнозів продажів Групи – роблю розрахунки для ринків, готую звіти, роблю презентації менеджменту. Щоденно  працюю з командою топ-менеджерів Дивізіонів, а також з окремими ринками, де результати продажів значно нижче прогнозованих показників, для того, щоб спільними зусиллями покращити точність їх прогнозів. Крім того, я проводжу семінари з прогнозування збуду для команд зі всього світу. 

Що було найскладнішим у переїзді до Великобританії? 

Не можу  сказати, що я зіштовхнулась з великою кількістю складнощів, адже компанія надала величезну підтримку у всіх питаннях. Єдине, що все відбувалось дуже повільно. Наприклад, аби відкрити рахунок у банку мені треба було витратити кілька тижнів, хоча раніше це займало один день. Причина буда дуже неприємною.  Минулого року британська влада внесла Україну до країн з високим рівнем тіньової економіки, а отже всі громадяни України у тій чи іншій мірі підпадають під додаткову перевірку з метою запобігання відмивання коштів.  Тому аби відкрити рахунок у банку для українців треба пройти додаткову перевірку, але це робочі моменти, які можна вирішити. 

В головному офісу наразі працює ціла група українських колег, чи підтримуєте ви зв’язок, чи збираєтесь, наприклад, на борщ у когось вдома?  

Нажаль, не завжди вистачає часу , аби зварити український борщ, наліпити вареників та запросили колег - це ж така смакота. В нас є інша традиція - пити разом ранкову каву. Прикро, але все частіше зранку  ми обговорюємо політичну ситуацію в Україні, військові події на сході. Саме тому, напевно, останнім часом російські колеги з нами пити каву не люблять.

Ти переїхала у Великобританію разом з родиною?

Ні, мій чоловік залишився в Україні, в нього там цікава робота у сфері продажів, і ми вже рік подовжуємо один до одного. Мене часто запитують, чому ми не переїхали до Великобританії разом. Насправді, ні в мене, ні в нього, немає планів залишитись тут назавжди. Для мене робота у Бристолі – це можливість отримали унікальні знання і досвід, та повернутися в Україну для подальшого розвитку кар’єри. Тут я чітко зрозуміла, що мене цікавить сфера “Operations” (дистрибуція, логістика).  Чому б ні? Робота в Українському Кластері - чудова можливість для самореалізації у цій царині, у Києві для цього є все – сучасна фабрика, будується новий висотний автоматизований склад, логістична інфраструктура. Подивимось – життя сповнене можливостей, треба бути лише відкритим для них!

Леся, які поради ти можеш дати тим, хто хоче розвивати міжнародну кар’єру в нашій Групі? 

Поради дуже прості - слідкувати за оновленням внутрішніх вакансії на глобальному порталі. Я впевнена, що досвід роботи на  будь-якому ринку є дуже важливим для центрального офісу, і професіонали з таким досвідом, як робота в Українському Кластері, тут насправді «на вагу золота».   

Надзвичайно корисно також брати участь у міжнародних проектах, навіть на волонтерських засадах, аби просто отримати уявлення про роботу штаб-квартири, інших ринків та познайомитися з колегами. Моя особиста історія доводить, що участь у такому проекті може повністю змінити вашу кар’єру.