Історії успіху /
Історії успіху - Марина Желудкова

Марина Желудкова , фахівець з рецептур відділу розвитку продуктів Центрального офісу (Німеччина , м. Гамбург)

Марина розкажіть декілька слів про те , в чому полягала ваша робота в Україні і чим тепер займаєтеся, працюючи вже в центральному підрозділі компанії в Гамбурзі?

На фабриці в Києві я працювала в підрозділі логістики на посаді фахівця з закупівлі тютюнової сировини і напівфабрикатів. Коло моїх обов'язків включав моніторинг програми закупівлі тютюну, планування обсягів і термінів поставки тютюнової сировини для тютюнової фабрики в Україні і в Казахстані. Зараз я працюю фахівцем з рецептурами відділу розвитку продукту Центрального офісу «Імперіал Тобакко» в Гамбурзі.

Як вдалося з департаменту логістики в Україні перейти в напрямок «розвиток продукту»?

Моя попередня робота була пов'язана з тютюном, а досвід у логістиці та закупівлі тютюну допоміг і дозволив поглибити знання, отримати додаткові знання та новий досвід. Як наслідок , сьогодні я можу простежити весь ланцюг виробництва тютюну, починаючи від планування обсягів і закінчуючи готовою тютюнової сумішшю.

Чим цікава або особлива нова робота, над якими проектами ви зараз працюєте?

Управління рецептурами - цікава , надзвичайно відповідальна, скрупульозна, і в певній мірі, - творча робота. Якщо у виробництві вина один сорт зазвичай вирощують і виробляють в одній країні світу, то специфіка роботи фахівця з тютюнових сумішей полягає в тому, що, отримуючи тютюн з більш, ніж 40 країн світу з різними якісними характеристиками, необхідно надати збалансовану за смаковими і якісними параметрами рецептуру, відповідну концепції, яка , в кінцевому результаті повинна задовольнити споживача. Я відповідаю за всі тютюнові суміші в регіоні «Східна Європа».

Яких нових умінь або зусиль вимагає від Вас нова робота?

Звичайно, нова робота завжди вимагає максимум зібраності, точності й певних знань. Я рада , що знання та досвід, набуті на київській фабриці послужили хорошою базою для нової роботи. Я приймаю участь в оцінці зразків і курильних сесіях , що допомагає приймати рішення у використанні того, чи іншого тютюну. Хочу відзначити , що процес введення в посаду і мого навчання був досить докладним і включав не тільки відвідування виробництва в Лангенхагені ( Німеччина ), а й детальне ознайомлення з роботою інших підрозділів центрального відділу розвитку продуктів.

Наскільки легко було налагодити відносини з новими колегами? Як швидко знайшли спільну мову?

Колеги по « цеху» - люди різних національностей ( Німеччина , Китай , Марокко , Росія , Туреччина , Америка) і особливостей. Спільну мову знайшла відразу, мені було приємно, що після прибуття до Німеччини , не тільки мій безпосередній начальник , а й менеджер підрозділу зустріли мене в аеропорту і доставили на квартиру. Колеги поважають особистий простір, але охоче спілкуються і діляться знаннями . Принцип « Хто стукає у двері , тому відкривають » тут повністю вітається.

Чи подобається вам жити в Гамбурзі, які враження від цього міста?

Мені завжди здавалося, що великі міста обов'язково захоплені багатоповерховими житловими будинками, тому я була приємно здивована, що місто з населенням 1,8 млн. чоловік, потопає в зелені, квітах і рясніє затишними  1-2 поверховими будинками. Гамбург хоча і багатонаціональний, але дуже привітний і дружелюбний. Радує  щохвилинний розклад автотранспорту, вражає масовий велосипедний спосіб пересування незалежно від віку та посади з дотриманням правил безпеки, активний сімейний відпочинок мешканців цього міста. Тут одягаються просто і не стають заручниками моди.