Історії успіху /
Історії успіху - Марина Петькун

Марина Петькун, спеціаліст центрального відділу розвитку продукту   (м. Гамбург, Німеччина)

 

Марино, розкажи про перші сходинки  твоєї кар’єри в компанії.

Свій професійний шлях я почала у 1998 році, коли відразу ж після закінчення інституту прийшла працювати на «Реємтсма-Київ. Тютюнова фабрика». Перші п’ять років я працювала перекладачем-асистентом. Утой час все для мене було новим, незвичним і цікавим, адже усі директори були німець- кими «експатами» на роботі в Україні. Вони вчили мене німецькому підходу до ведення бізнесу, розповідали про життя і роботу в Німеччині. Тоді я навіть і подумати не могла, що через деякий час я буду працювати в країні моїх «вчителів».

Чому ти вирішила взяти участь у програмі розвитку міжнародної кар’єри?

Перед участю у програмі я працювала у відділі розвитку продукту. Ми тісно співпрацювали з центральним відділом розвитку продукту, який знаходиться в Гамбурзі. Я брала участь у міжнародних зустрічах, семінарах, тренінгах, а також познайомилася з багатьма колегами з різних країн. У той самий час наша компанія почала впроваджвати різні програми для співробітників, які хотіли б отримати досвід роботи на інших ринках. Я й подумала: «А чому б і мені неспробувати? Адже це так цікаво!»

Мабуть, ти дуже цілеспрямована людина?

Можливо. Я взагалі вважаю, що треба просто поставити перед собою мету, ретельно працювати над її досягненням і чекати на свій шанс. І ось цей шанс з’явився й у мене, коли в Центральному офісі, у відділі розвитку продукту з’явилася вакансія аналітика нетютюнових матеріалів. Це був чудовий шанс для мене, адже, з одного боку,я могла спробувати себе на міжнародному рівні і не втрачати стосунки з моїми колегами з відділу розвитку продукту у Києві. Я успішно пройшла інтерв’ю й отримала призначення працювати в Гамбурзі, куди і переїхала в жовтні минулого року.

Складно було кинути все і переїхати в іншу країну? Ти відчувала підтримку своїх колег?

Чесно кажучи, було непросто, але саме завдяки підтримці колег мені все вдалось. Пам’ятаю, я приїхала в офіс, зайшла у свій кабінет і побачила, що мій комп’ютер при крашений різнокольоровими стрічками, на столі безліч цукерок і солодощів, у вазі —красивий букет квітів, а поруч величезна листівка з написом: «Марино, ласкаво просимо до Гамбургу!». Мені було так приємно, це було так несподівано і красиво, що я ледве стримала сльози... У ту хвилину так хотілося побачити свою маму, опинитися в офісі у Києві, побачити своїх колег і друзів, почути, як вони провели вихідні, поділитися з ними своїми новинами! Але навколо були вже інші, нові обличчя. На щастя, німецькі колеги допомогли мені швидко подолати почуття самотності, адаптуватися до нового оточення, відчути себе членом їхньої команди. Я анітрохи не шкодую, що приїхала працювати до Гамбурга, тому що завжди відчуваю доброзичливе ставлення до себе з їхнього боку. У будь-яку хвилину я можу розраховувати на дружню пораду, допомогу не тільки на професійному рівні, але й на побутовому, за що я їм дуже вдячна.

Як тобі Гамбург — ти з легкістю знайшла себе у цьому місті?

Нові колеги допомогли мені глибше познайомитися з новим для мене містом, кожен день розповідаючи, що цікавого відбувається в Гамбурзі, запрошували на вечерю у вихідні. Вони також толерантно поставилися дотого, що я недосконало володію німецькою мовою, тому в моїй присутності звучить переважно англійська мова, хоча кожен ранок починається з обміну фразами німецькою, адже вони дуже хочуть допомогти мені досконало опанувати мову.

Розкажи про свою роботу сьогодні. За які проекти ти відповідаєш наразі?

На сьогодні я відповідаю за всі проекти у частині нетютюнових матеріалів, які розробляються і запускаються на ринках Східної Європи, в Америці та частині африканських країн. Ця робота дуже цікава, я занурилася у неї з головою і не помічаю, як летить час. До того ж я завжди в курсі запусків нових продуктів, зміни дизайнів, введення інноваційних продуктів на ринки, за які я відповідаю. Робота з нетютюновими матеріалами передбачає вивчення специфіки кожного матеріалу, ознайомлення з виробничими процесами, а також можливостями кожної компанії-постачальника, чималу кількість ділових поїздок у різні країни.

Які твої плани щодо розвитку кар’єри в майбутньому?

Зараз мені важко сказати, як розвиватиметься моя кар’єра, адже пройшло небагато часу з моменту мого приїзду у Гамбург. Тим не менш, наша компанія пропонує величезні можливості всім тим, хто хоче спробувати працювати в іншій області або навітьв іншій країні. Я завжди готова до відкриття нових горизонтів!