Історії успіху /
Історії успіху - Ольга Руснак

Ольга Руснак, керівник відділу Strategic Foresight, головний офіс Imperial Tobacco (м. Брістоль, Великобританія)

Приєдналася до Імперіал Тобако Юкрейн” у 2003-му році як аналітик з маркетингового планування. З 2004 року – продовжила роботу як менеджер з маркетингових досліджень, а в 2008 році – успішно пройшла міжнародний конкурс і отримала призначення на посаду Foresight Manager в головному офісі у Великобританії. В 2011 році Ольга отримала підвищення і тепер очолює відділ Strategic Foresight в головному  офісі компанії.

Олю, однією з умов участі спеціаліста в конкурсі для роботи за кордоном є участь в міжнародних проектах. Якими були твої завдання та успіхи?

Приєднавшись до „Імперіал Тобако Юкрейн” я активно займалася аналітичними та дослідницькими проектами, а також цікавилася напрацюваннями наших колег в інших країнах з метою їх впровадження в нашій компанії.

За час моєї роботи в Україні я активно співпрацювала з колегами з Центрального Маркетингу і разом з ними провела кілька міжнародних проектів. Одним з найуспішніших та найцікавіших був проект Superslims, який мав на меті оцінку потенціалу цього сегменту та дослідження споживачів у 11 країнах світу. В результаті проекту було прийняте рішення інвестувати в розвиток цього сегменту, придбати необхідне обладнання та розвивати нові торгові марки.

Особисто мені цей проект надав можливість отримати неоціненний міжнародний досвід та продемонструвати необхідні менеджерські риси – підприємливість, прагнення до результату та новаторство.

Що являє собою твоя нинішня посада Foresight Manager?  Які професійні здобутки є у твоєму активі?

Моя нинішня посада є надзвичайно цікавим напрямком в компанії – я працюю на посаді Foresight Manager у відділі Strategy&Foresight. Метою роботи нашого відділу є розвиток та впровадження нової корпоративної стратегії компанії.

Foresight в перекладі з англійської означає «передбачення. Моїми основними завданнями є аналіз ключових споживчих тенденцій та прогнозування їх майбутнього розвитку, аналіз розвитку тютюнової галузі та конкурентного середовища, а також розробка стратегічних рекомендацій щодо майбутніх напрямків розвитку.

Який новий професійний та життєвий досвід ти набула, працюючи в Британії?

Після трьох років роботи і життя в Великобританії враження дуже позитивні (хоча перший рік був безумовно нелегким). Можна сказати, що ці три роки дали мені досвід за всі шість – за кількістю проектів, поїздок, зустрічей та напрацювань. Цей ритм роботи дуже насичений, напружений, але водночас і дуже цікавий.

Як ти проводиш вільний від роботи час?

Вільного часу залишається небагато, але його ми з сім’єю намагаємося проводити активно – подорожуємо, зустрічаємося з друзями, займаємося спортом та доглядаємо наш невеличкий сад (і, як справжні українці, вирощуємо власні помідори :). Також намагаюся продовжувати фотографувати – це моє хобі з 10 років.

При нагоді ми з радістю подорожуємо по Європі, Великобританії, а також пізнаємо потаємні куточки Брістоля.Це досить невелике містечко на південному заході Великобританії – всього 300 тисяч населення. Тому стилем та ритмом життя Брістоль дуже нагадує мені мої рідні Чернівці.