Imperial Tobacco підбила підсумки діяльності у 2015 році

24.02.2016

У 2015 році середньозважена частка ринку Imperial Tobacco в Україні зросла на 0,6 п.п. і досягла 22%*. Компанії вдалося утримати ринкові позиції в умовах податкового тиску на тютюнову галузь та антиконкуретних цінових війн. Це стало можливим завдяки збільшенню продажів сигарет середнього цінового сегменту - Parker & Simpson та «Прима».

У 2015 році тютюнова фабрика, яка належить компанії Imperial Tobacco, виробляла продукцію як для українського ринку, так і на експорт. Загальні обсяги виробництва склали майже 16,5 млрд. шт., в тому числі 1,25 млрд. шт. – продукція на експорт. Основні напрямки експорту сигаретної продукції - Ірак, Монголія, Молдова, ОАЕ, Камбоджа, Єгипет, Узбекистан, Сенегал, тощо.

Минулого року київська фабрика Imperial Tobacco розпочала локальне виробництво сигарет популярного формату Queen Size (компактний формат сигарет), а також сигаретної продукції у великих пачках Big Box (25-ть сигарет у пачці замість 20-ти). Завдяки цьому кроку Imperial Tobacco змогла повністю відмовитись від імпорту сигарет з Російської Федерації та забезпечити безперебійне постачання цієї продукції партнерам.

Попри нестабільну економічну ситуацію компанія продовжила інвестувати в українську економіку. Загалом у 2015 році було інвестовано 8,9 млн. фунтів стерлінгів. Більшість інвестицій було спрямовано у технічний розвиток тютюнової фабрики у Києві, зокрема введення в експлуатацію нового повністю автоматизованого висотного складу. Цей склад наразі є найбільшим автоматизованим висотним складом в Україні за показником ємності зберігання адже дозволяє одночасно зберігати понад 16 000 палетомісць продукції.

Підприємства Imperial Tobacсo в Україні (ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн» та АТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна») входять до числа найбільших платників податків в Україні. За минулий рік ними було сплачено 6,18 млрд. гривень податків та зборів до бюджетів усіх рівнів, що на 37% більше, ніж у 2014 році.

«Незважаючи на складну ситуацію в країні та непередбачувані умови роботи тютюнової галузі Imperial Tobacco вдалося утримати частка ринку за рахунок правильної стратегії та її ефективної реалізації. Найболючішим питанням минулого року для галузі була регуляторна політика держави, відсутність конструктивного діалогу між великими платниками податків та державою.

Подальший розвиток галузі та компанії буде залежати лише від законодавчої стабільності та передбачуваності регуляторного середовища. В протилежному випадку тютюновому ринку загрожує тінізація. а державному бюджету – скорочення податкових надходжень», - вважає директор з корпоративних та юридичних питань Imperial Tobacco в Україні, Молдові та країнах Кавказу Олег Стрекаль.

* Джерело: дані аналітичної компанії AC Nielson, грудень 2015 р.