Компанія "Імперіал Тобакко" підбила підсумки 2012 року

18.01.2013
У 2012 фінансовому році (жовтень 2011 - вересень 2012), незважаючи на цінові війни, зростання нелегальної торгівлі та скорочення виробництва, одна з провідних тютюнових компаній України "Імперіал Тобакко" зберегла частку ринку на рівні 22% (за даними аналітичної компанії AC Nielson).

Такий результат став можливим завдяки ефективній стратегії розвитку ключових брендів та новим продуктам компанії. Найуспішнішим запуском "Імперіал Тобакко" минулого року стала преміальна пропозиція Davidoff ID - менше ніж за півроку бренд Davidoff ID досяг 0,3% ринку. Інша інноваційна лінійка компактних сигарет West Compact також продемонструвала стабільне зростання на фоні послаблення позицій основних конкурентів у середньому ціновому сегменті.

Компанія "Імперіал Тобакко" відмічає успішні результати роботи у сегменті сучасних форматів сигарет – суперслімз (зростання на 13% у 2012 фінансовому році) та кінгсайз суперслімз (компанія вдвічі посилила ринкові позиції у цьому сегменті і досягла 0,48% у 2012 фінансовому році), а також компактного формату квінсайз (за фінансовий рік "Імперіал Тобакко" досягла 0,2% ринку).

У 2012 році тютюнова фабрика "Імперіал Тобакко", що розташована у Києві, виробила 18,3 млрд. сигарет, у тому числі експорт склав 1,76 млрд. сигарет. Обсяг виробленої продукції скоротився на 15% у порівнянні з 2011 роком, що є прямим наслідком ситуації на ринку - зростання нелегальної торгівлі і заміщення легальної тютюновою продукції тіньовою.

Інвестиції у нове обладнання та технології фабрики "Імперіал Тобакко" за 2012 рік склали 39,8 млн. гривень.

Залишаючись одними із найбільших платників податків України, підприємства "Імперіал Тобакко" за 12 місяців 2012 року сплатили до державного бюджету 3,94 млрд. гривень податків, у тому числі акцизного податку - 3,12 млрд. гривень. Загальний обсяг сплачених податків збільшився на 14 млн. гривень у порівняні з 2011 роком.

За минулий рік компанією "Імперіал Тобакко" було створено 87 нових робочих місць, а заробітна плата працівників підприємств в середньому зросла на 10%. До державного бюджету України було перераховано понад 85,3 млн. гривень у вигляді єдиного соціального внеску та податку з доходів працівників.

У рамках програми корпоративної соціальної відповідальності минулого року "Імперіал Тобакко" було реалізовано низку соціальних проектів, що спрямовані на збереження історичної та культурної спадщини столиці. За підтримки компанії у Голосіївському районі Києва було відкрито нову зону відпочинку та фонтан. Загальний обсяг соціальних інвестицій, спрямованих на реалізацію цих проектів, перевищив 500 тис. гривень. Усі соціальні заходи були здійснені до набрання чинності відповідних змін у законодавстві, які повністю заборонили тютюновим компаніям здійснювати будь-які соціальні проекти та покращувати стан регіонів, у яких компанії ведуть бізнес.

Ключовою тенденцією розвитку тютюнового ринку минулого року залишається зростання нелегальної продукції – контрабанди і контрафакту. Це, в свою чергу, продовжує спричиняти значні втрати акцизних та інших податкових надходжень до бюджету, збитки для легальних виробників та роздрібних торгівців, а також спрощує потрапляння неконтрольованої продукції до споживачів.

Дослідження ринку, яке на замовлення "Імперіал Тобакко" проводить аналітична компанія TNS Ukraine, підтверджує цю тенденцію - споживання нелегальної тютюнової продукції (сигарети, з яких не були сплачені податки) збільшилось з 4,20% у жовтні 2011 до 4,41% у жовтні 2012 року. Варто зазначити, що ця цифра не враховує контрафактну продукцію, яка, за оцінками компанії, складає щонайменше 1%. Більше половини всього обсягу контрабанди надходило з Росії (54%), Молдови (26%) та Білорусії (13%), продукція здебільшого була продана у Донецькій, Одеській та Дніпропетровській областях.

Експерти компанії прогнозують стрімке зростання обсягів нелегальної продукції у 2013 році. Причина - нові ставки та зміни у структурі акцизного податку на тютюнові вироби, які вступили в силу з 1 січня 2013 року. Зростання податкового навантаження на сигарети низького та середнього цінового сегменту, що болюче вдарить по споживачам з низьким рівнем доходів, призведе до подальшої тінізації ринку, зростання прибутковості нелегального бізнесу, ухилення від оподаткування та скорочення надходження до держбюджету.

Юджин Уолш, генеральний директор "Імперіал Тобакко" в Україні та Молдові:

"2012 рік став роком значних змін та викликів як для нашої компанії, так і для тютюнової галузі в цілому – додаткові обмеження в інформуванні споживачів, повна заборона куріння у барах та ресторанах, подальше зростання контрабанди та підробок, тощо. Все це призвело до скорочення обсягів легального виробництва і зменшення обсягів надходження до державного бюджету від тютюнової галузі. Ми переконані, що за таких умов галузь вже найближчим часом перестане відігравати важливу функцію наповнення бюджету України. Час усвідомити - лише зважене, пропорційне та поступове зростання акцизного податку може забезпечити стабільність ринку, захистити інтереси держави та споживачів."