Перше інтерв'ю Алеша Струмінскі українським медіа

10.03.2015
Перше інтерв'ю генерального директора Українського кластера Imperial Tobacco Алеша Струмінскі побачило світ на сторінка одного з найвпливовіших ділових видань світу - Forbes.
 
Перше інтерв'ю генерального директора Українського кластера Imperial Tobacco Алеша Струмінскі  побачило світ на сторінка одного з найвпливовіших ділових видань світу - Forbes. У публікації пан Струмінскі зупинився на наступних ключових моментах:

- Непередбачуваність рішень уряду є проблемою для бізнесу в Україні. Наприклад, за останні 12 місяців ставка акцизного податку була збільшена чотири рази: у січні, липні та вересні минулого року, а потім ще й у січні 2015 року. За таких умов будь-якому бізнесу надзвичайно важко планувати свою операційну діяльність.

- Основні виклики для нашого бізнесу - зрівняння ставок оподаткування на сигарети з фільтром і сигарети без фільтра, а також додатковий 5-% податок з продажів. Введення цих податків було здійснено без жодного аналізу і, найголовніше,  без обговорення з представниками галузі - виробниками, експертами та аналітиками ринку.

- Стале  зростання податковвих надходжень можливе лише за умови передбачуваного та поступового зротання податкових ставок. Так, наприклад  одноразове зростання на 130% ставок акцизного подактку на сигарети без фільтра з високою ймовірністю може спричинити зростання тіньового обігу в країні.
 

- У жовтні 2014 обсяг нелегальної торгівлі в Україні склала понад 6%. У найближчі місяці цей показник може зрости двічі. У січні 2015 року на ринку вперші з'явились підробні сигарети без фільтра "Прима" на західній Україні - незаконні виробники швидко відреагували на зміни в податковому законодавстві.


- Алеш Струмінськи вимагає збалансованого підходу до оподаткування сигарет без фільтра.
 
 
 У публікації пан Струмінскі зокрема зупинився й на проблемах, які пов'язані з девальвацією валюти, складною ситуацією на сході Україні і на інших ринках кластера (Азербайджан, Вірменія, Грузія і Молдова).
 
Повний текст публікаці-Forbes.ua