Регулювання

Ми підтримуємо зважене і обґрунтоване регулювання тютюнової галузі.

Ми маємо вичерпні знання про нашу продукцію та її продаж у всьому світі. Ми готові ділитися нашим досвідом ведення відповідального бізнесу в рамках  регулювання тютюнового ринку з боку органів влади. Ми прагнемо до конструктивного діалогу з регулюючими органами з метою запровадження зважених, пропорційних і обґрунтованих норм регулювання.

Компанія Imperial Tobacco здійснює відповідальний і легальний бізнес. Ми не готові прийняти регулятивні норми, які  будуть необґрунтованими, упередженим і не будуть базуватися на правовій основі. Ми і надалі будемо виступати категорично проти такого підходу до регулювання з метою захисту нашого бізнесу та прав наших споживачів.

Ми вважаємо, що тютюнові вироби призначені лише для повнолітніх споживачів і всебічно підтримуємо дотримання правових обмежень щодо мінімального віку на придбання тютюнових виробів.
Ми дотримуємось  відповідального просування і реалізації нашої продукції, в рамках правил і вимог тих країн, в яких ми працюємо. Ми закликаємо уряди дотримуватись принципів свободи вибору дорослих громадян і добросовісної конкуренції під час регулювання ринку тютюнових виробів.

Правове регулювання тютюнового ринку в Україні

Український тютюновий ринок є одним із найбільш зарегулюваних ринків у світі. Серед основних законодавчих актів, які регулюють роботу тютюнової  галузі є Податковий та Митний кодекси України, Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», Закон України „Про рекламу” та  Державна цільова програма зменшення впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року, тощо.

Крім того, тютюновий ринок регулюється постановами Уряду та відповідними наказами центральних органів виконавчої влади. Всього на сьогодні близько 100 законодавчих актів регулюють тютюновий ринок України - це є одним з найвищих показників серед усіх галузей економіки нашої держави.

29 червня 2004 року Україна підписала Рамкову конвенцію Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) із боротьби проти тютюну. Навесні 2006 року Верховна Рада Україна ратифікувала цей документ. Відповідно до Конвенції  Україною було здійснено та впроваджуються заходи з реалізації положень Конвенції, зокрема щодо маркування тютюнових виробів, реклами, боротьби з незаконним обігом тютюнових виробів, тощо.